Kontrola Poreske uprave je situacija koja će se sigurno dogoditi jednog dana. Ne znamo kada, ali sigurno je da će se dogoditi. I ja sam, dok sam knjižila dokumentaciju, uvek imala jednog imaginarnog inspektora iza svojih leđa koji je „virio iza ramena i kontrolisao“ svaku stavku koju proknjižim. Prosto je to bila svakodnevna samokontrola svega što uradim. I pošto sam imala običaj da mi svaki obračun prenoći, pre nego što ga proknjižim ili predam poresku prijavu, taj imaginarni inspektor mi je intuicijom saopštavao da sam negde pogrešila i da to treba da ispravim. Zato ovo savetujem svakom knjigovođi – imaginarni inspektor ili imaginarni revizor, koji gleda sve što radiš.
Šta finansijska najčešće kontroliše?
Najčešća kontrola je kontrola fiskalnog uređaja. Da li je svaki promet otkucan preko fiskalnog uređaja. Kada inspekcija dođe u kontrolu, pored kontrole fiskalne kase kontroliše i da li se uplaćuje Pazar, da li su radnici prijavljeni i da li za svu robu postoji adekvatna dokumentacija.
Evo šta o tome kaže Ministarstvo finansija u Mišljenju broj 011-00-00424/2022-04 od 26.05.2022. godine. Navešću samo deo Mišljenja:
„Odredbama člana 131. st. 1-3. ZPPPA propisano je da u toku poreske kontrole poreski inspektor izriče poreskom obvezniku zabranu vršenja delatnosti u trajanju do godinu dana ako utvrdi da se:
1) delatnost obavlja tako da robu i usluge ne prati verodostojna dokumentacija od značaja za utvrđivanje poreza (otpremnica, faktura, izjava kupca i dr.);
2) izbegava utvrđivanje i plaćanje poreza tako što se ne uplaćuje dnevni pazar, u skladu sa propisima;
3) izbegava utvrđivanje i plaćanje poreza radnim angažovanjem lica koja nemaju zaključen ugovor o radu ili drugi akt o radnom angažovanju donet u skladu sa propisima o radnim odnosima, kao i ako ta lica nisu, u skladu sa propisima, prijavljena nadležnoj organizaciji obaveznog socijalnog osiguranja;
4) promet od prodaje roba ili pružanja usluga ne registruje preko fiskalne kase, elektronskog fiskalnog uređaja ili na drugi propisani način.
Zabrana vršenja delatnosti poreskom obvezniku kome su u toku poreske kontrole utvrđene nepravilnosti iz stava 1. ovog člana, izriče se:
1) u trajanju do 15 dana ukoliko se u postupku kontrole kod poreskog obveznika utvrdi nepravilnost prvi put;
2) u trajanju do 90 dana ukoliko se u postupku kontrole kod poreskog obveznika utvrdi nepravilnost drugi put;
3) u trajanju do jedne godine ukoliko se u postupku kontrole kod poreskog obveznika utvrdi ova nepravilnost treći put.
Zabrana vršenja delatnosti iz stava 2. ovog člana, izriče se za nepravilnosti utvrđene u periodu od 24 meseca od prve utvrđene nepravilnosti u postupku poreske kontrole.“
Teret dokazivanja je na poreskom obvezniku
Inspekcija na terenu zatiče razne nepravilnosti u poslovanju i moje lično iskustvo je da inspekcija pristupa kontroli uvek sa sumnjom u ispravnost podataka u knjigovodstvu. U početku me je to strašno i iritiralo – pa nisam ja kriminalac! U zakonodavstvu je svako nedužan dok se ne dokaže suprotno, a imala sam utisak da inspekcija ima nepisani stav: „svaki knjigovođa je prevarant i falsifikator dok se ne dokaže suprotno“. Naravno, ovo niko nije glasno izrekao, bilo bi krajnje neumesto, ali ja sam imala takav utisak i to me je zaista iritiralo. Naravno, kasnije sam se navikla na to a i inspekcija je upoznala način na koji radim, pa kasnije nisu imali takav stav.
Zakon o poreskom postupku propisuje da je teret dokazivanja na poreskom obvezniku. Ali, kada procenjuje validnost određene situacije, Zakon obavezuje poreskog inspektora da sa jednakom pažnjom pristupi svim činjenicama koje idu i na štetu i u korist poreskom obvezniku. Pa u Mišljenju broj 011-00-00179/2022-04 od 15.08.2022. stoji sledeće:
„…Odredbom člana 4. stav 3. ZPPPA propisano je da je Poreska uprava dužna da utvrđuje sve činjenice koje su bitne za donošenje zakonite i pravilne odluke, posvećujući jednaku pažnju činjenicama koje idu u prilog i na štetu poreskom obvezniku.
Odredbama člana 43. ZPPPA propisano je da se činjenice u poreskom postupku utvrđuju na osnovu dokaza.
Kao dokaz u poreskom postupku mogu se upotrebiti poreska prijava, poreski bilans, poslovne knjige i evidencije, računovodstveni iskazi, poslovna dokumentacija i druge isprave i informacije kojima raspolaže Poreska uprava, prikupljene od poreskog obveznika ili trećih lica, iskaz svedoka, nalaz veštaka, uviđaj i svako drugo sredstvo kojim se činjenice mogu utvrditi.
Poreska uprava može zahtevati od poreskog obveznika i trećih lica da, u roku koji ona odredi, dostave na uvid i proveru poslovne knjige i evidencije, računovodstvene iskaze, poslovnu dokumentaciju i druge isprave i dokaze, radi utvrđivanja činjeničnog stanja.
Poreski obveznikje dužan da, na zahtev Poreske uprave i u razumnom roku koji ona odredi, pruži sve raspoložive informacije, neophodne za utvrđivanje činjeničnog stanja od značaja za oporezivanje.
Poreska uprava može da zahteva od drugih lica, privrednih subjekata, banaka, državnih organa i organizacija, kao i podatke od značaja za preduzimanje aktivnosti iz delokruga nadležnosti Poreske uprave.
Odredbom člana 123. stav 1. ZPPPA propisano je da je poreska kontrola postupak provere i utvrđivanja zakonitosti i pravilnosti ispunjavanja poreske obaveze, kao i postupak provere tačnosti, potpunosti i usklađenosti sa zakonom, odnosno drugim propisima, podataka iskazanih u poreskoj prijavi, poreskom bilansu, računovodstvenim izveštajima i drugim evidencijama poreskog obveznika koji vrši Poreska uprava, u skladu sa ZPPPA.
Prema tome, u svakom konkretnom slučaju poreske kontrole, Poreska uprava dužna je da utvrdi sve činjenice bitne za donošenje zakonite i pravilne odluke, posvećujući jednaku pažnju činjenicama koje idu u prilog i na štetu poreskom obvezniku.
U zavisnosti od predmeta kontrole, Poreska uprava, može od poreskog obveznika zahtevati na uvid i proveru poslovne knjige i evidencije, računovodstvene iskaze, poslovnu dokumentaciju i druge isprave i dokaze, radi utvrđivanja činjeničnog stanja neophodnog za utvrđivanje zakonitosti i pravilnosti ispunjavanja poreske obaveze.“
Direktor je otvorio bolovanje za vreme kontrole
Poreska inspekcija ima pravo da traži popis zaliha i uvid u zalihe kontrolisanog subjekta. Naš narod je vrlo domišljat, pa je veoma izvesno da je neko pitao poresku inspekciju: „Imate li sudski nalog za pretres, ako želite da kontrolišete magacin?“ Stoga je i ova situacija uvrštena u Zakon o poreskom postupku.
Takođe me ne bi čudilo da je neko otvorio bolovanje čim je čuo da dolazi poreska kontrola, pa je Ministarstvo finansija donelo Mišljenje i o ovakvim situacijama:
„ … Odredbama člana 44. ZPPPA propisano je da Poreska uprava može zahtevati od poreskog obveznika i trećih lica da, u roku koji ona odredi, dostave na uvid i proveru poslovne knjige i evidencije, računovodstvene iskaze, poslovnu dokumentaciju i druge isprave i dokaze, radi utvrđivanja činjeničnog stanja.
… Poreski obveznik je dužan da učestvuje u utvrđivanju činjeničnog stanja i daje obaveštenja i izjave na zahtev poreskog inspektora.
Poreski obveznik je dužan da poreskom inspektoru omogući uvid u stanje sirovina, reprodukcionog materijala, reprodukcionog materijala, poluproizvoda, gotovih proizvoda i robe (u daljem tekstu: roba) i opreme, kao i da omogući uvid u poslovne knjige, evidencije i drugu dokumentaciju ili isprave.
Ako nije u mogućnosti da prisustvuje poreskoj kontroli, poreski obveznik će odrediti lice koje, u njegovo ime, izvršava obaveze iz st. 1. i 2. ovog člana.
Neizvršavanje obaveza iz st. 1˗3. ovog člana poreskog obveznika ne odlaže vršenje poreske kontrole.
Poreski inspektor može zahtevati podatke, odnosno uvid u dokumentaciju i od zaposlenih kod poreskog obveznika ili drugih lica.
Poreski inspektor zahtev iz stava 5. ovog člana saopštava usmeno.
Lica iz stava 5. ovog člana dužna su da podatke kojima raspolažu, odnosno dokumentaciju učine dostupnim poreskom inspektoru.
S tim u vezi, Poreska uprava može zahtevati od poreskog obveznika dostavljanje izveštaja o popisu dobara.
Ako je zakonski zastupnik privrednog društva ˗ poreskog obveznika na bolovanju, pri čemu ima mogućnost preduzimanja pravnih radnji, primera radi davanje ovlašćenja drugim licima, ako privredno društvo nema zaposlenih, mišljenja smo da je zakonski zastupnik dužan da ovlasti lice koje će Poreskoj upravi dostaviti izveštaj o popisu dobara.“
Mišljenje Ministarstva finansija broj 011-00-00789/2022-04 od 04.05.2022.
Stoga, kada dođe inspekcija Poreske uprave ponašajte se normalno, oni su samo ljudi koji obavljaju svoj posao. Svako pokazivanje straha ili arogancije budi sumnju, jer osoba koja nema šta da krije ponaša se normalno. Ne izazivaj sumnju svojim stavom.
Izvor: Ministarstvo finansija
20 KOMENTARA
Milorad 10:06 04.11.2024
Koja su ovlascenja poreske inspekcije ako kod preduzetnika koji placa porez pausalno, utvrdi da je privremeno u APR-u, odjavio obaljvanje delatnosti, a i dalje je obavljao delatnost 2 god. i sticao zaradu a nije placao porez?
10:48 04.11.2024 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Prvo da ga kazni jer je nelegalno obavljao delatnost, zatim da obračuna porez i doprinose na ostale prihode fizičkih lica za sav prihod koji je ostvaren u tom periodu.
Filadendron 19:48 19.08.2024
Postovani, uplacivao mi je suprug novac sa preduzetnickog racuna ove godine ne kao zaradu vec kao obicnu uplatu blizu 40000e vise manjih uplata po 100000 ili po 50000 da li je to problem?
14:42 20.08.2024 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Može da bude problem, sve zavisi po kom osnovu Vam je uplaćivao. Trebalo je da pita knjigovođu pre nego što je izvršio prvu uplatu, ali sad šta je tu je.
Zorica 13:41 25.07.2024
Postovani. Ukoliko se prilikom poreske kontrole pronadje visak u kasi, koliko je zakonsko pravo odstupanja u odnosu na promet u kasi u tom momentu? Da li me mozete uputiti na clan zakona koji govori o tome? Hvala unapred
17:54 25.07.2024 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Ne postoji zakonom definisano odstupanje, tako da Vam ne mogu navesti član ni jednog zakona. Postoji jedno mišljenje MInistarstva finansija o tome, a prekopiraću samo deo koji je relevantan: “Prema tome, u vezi sa vašim pitanjem koje se odnosi na depozit za potrebe vraćanja kusura na početku radnog dana koji bi se obezbeđivao podizanjem gotovine kod poslovne banke na osnovu odluke o visini depozita koja bi predviđala ukupan iznos depozita za konkretnu prodavnicu, mišljenja smo da u cilju pravilnog postupanja sa gotovim novcem radi obezbeđivanja depozita za potrebe vraćanja kusura, obveznici mogu doneti odluku o ukupnom iznosu depozita na nivou konkretne prodavnice kojom bi se precizirala visina depozita koji bi bio u glavnoj blagajni (trezoru) i pojedinačni depoziti po svakoj fiskalnoj kasi (ukoliko ih ima više), pri čemu napominjemo da svako naplatno mesto, odnosno fiskalna kasa u maloprodajnom objektu mora imati kopiju odluke o depozitu kojom je preciziran i pojedinačni depozit po svakoj fiskalnoj kasi (ukoliko ih ima više). Odluka o depozitu je akt privrednog društva, pa, shodno tome, forma nije propisana odredbama koje regulišu evidentiranje prometa preko fiskalne kase. *** Pri tome napominjemo da predmetni privredni subjekt može da se opredeli da deo gotovog novca evidentiranog u dnevnom izveštaju iz prethodnog dana koristi za vraćanje kusura na početku narednog radnog dana i to do predaje pazara kod poslovne banke u propisanom zakonskom roku od sedam dana, s tim što zatečena količina gotovog novca u kasi ne sme biti veća od zbira evidentiranog prometa u gotovom novcu iskazanog u prethodnim dnevnim izveštajima i evidentiranog prometa u gotovom novcu u formiranom preseku stanja. U navedenom slučaju donošenje odluke o visini depozita (gotovog novca koji se koristi za vraćanje kusura) potrebno je samo prilikom otpočinjanja obavljanja delatnosti, s obzirom da bi, nakon toga, deo gotovog novca evidentiranog u dnevnom izveštaju iz prethodnog dana predmetni privredni subjekt koristio za vraćanje kusura na početku narednog radnog dana." Mišljenje Ministarstva finansija, br. 430-00-00210/2017-04 od 30.8.2018. godine
Aleksandra 23:39 22.07.2024
Postovani,radila sam u trgovini dve godine i dve godine sam na bolovanju zbog dijagnoze multiple skleroze a od marta ove godine do juna sam bila na trudnickom sada sam na porodiljskom naredna tri meseca..moj problem je taj sto poslodavac nije nikada do sada izdavao platne spiske,plate nikada nisu redovne jer sam na teret drzave pa kaze da nije do njega do sada stalno ja jurim knjigovodju koji nesalje doznake na vreme,platu nisam dobila od marta meseca,topli obrok nam neisplacuje iako u ugovoru pise da imamo pravo,ponudio mi je i sporazumni otkaz jer ima kaze dovoljno radnika na sta nisam pristala,neznam da li imam pravo na naknadu za odmore i kome i kako da se obratim vezano za moj slucaj! Hvala Vam unapred na odgovoru!
16:03 23.07.2024 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Sve što ste nabrojali je protivzakonito. Obratite se Inspekciji rada i nađite advokata. Bez advokata ništa nećete moći da uradite po pitanju ostvarivanja svojih prava iz radnog odnosa.
Nevenka 23:05 10.07.2024
Postovani, U skolskoj 2023./ 24.g., u okviru kombinovanog odelhenja 2.i 4.razreda, realizovala sam i Pripremni predskolski program .Direktor skole mi nije obracunavao zaradu u skladu sa tim, vec sam imala samo dodatak za rad u kombinovanom odeljenju dva razreda. Obracala sam se inspekciji rada, prosvetnoj inspekciji, ali odgovor je bio negativan tj.da nije u njihovoj nadleznosti i da svoje pravo potrazim sudskim putem ( insp.rada Paramentic), kao da se licno obratim savetniku za finansije u Sk.upravi Valjevo i licno zatrazim obracun zarade ( obrazlozenje Opst.prosvetnog inspektora G.Matic). Smatram da mi je uskraceno Ustavom RS pravo na zaradu...Molim Vase misljenje....unapred zahvalna...
17:09 11.07.2024 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Nemam mišljenje, jer se bavim problemima u privredi. Školstvo spada u budžetske firme, a tu oblast ne radim i ne poznajem. Obratite se tamo gde su Vam preporučili.
Sanja 14:50 05.06.2024
Šta sa firmom koja obavlja delatnost za koju nije registrovana
16:31 05.06.2024 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Firma može da obavlja i druge delatnosti, bez obzira na osnovnu delatnost koju je registrovala, osim delatnosti za koje su potrebne posebne dozvole ili licence.
Natasa 09:29 15.05.2024
Da li poslodavac ima pravo i ako mu je inspekcija naredila da zaostale plate koje duguje plati na vreme. Da zadrzavas novac koji su radnici zaradili i da ih jednostavno skine sa spiska ako vise ne rade tamo a nisu isplaćeni. Radila sam u martu. Jos platu za mart nisam primila. U pitanju je firma N*** S*** iz ***
10:05 15.05.2024 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Plata je Ustavom zagarantovana i niko nema prava da Vam uskrati to pravo. Dakle odgovor je: nema prava - za sva pitanja koja ste postavili.
Marija 17:10 26.04.2024
Radim u ugostiteljstvu, prijavljena sa za stalno. Prijavljena sam na minimalac, ostatak plate primam na ruke...Poslodavac mi ne uplaćuje markicu. Da li je duzan da to radi? Takodje, posto radimo za sve drzave i verske praznike, ni to nam nije plaćeno uvećano.Da li sme da tako postupa?
10:06 15.05.2024 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Ne da nije dužan, već ne sme tako da se ponaša. Sve što ste naveli, kao oblik rada, je definisano Zakonom o radu i poslodavac je u obavezi da Vam sve isplati, kao i da plati pripadajuće obaveze na tu isplatu.
Jovan 22:13 11.04.2024
Pođštovani, u jednoj prodavnici u mom mestu,,vlasnica prodavnice ne dozvojlava kupovinu na karticu ispod 300 din. Da li je to zakonom dozvoljeno,, pitam jer sam u drugim prodavnicama imao slobodu da pazarim na karticu bez minimalnog limita..
22:32 11.04.2024 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Nije dozvoljeno, skrenite mu pažnju na to da može da plati veoma visoku kaznu. On jednostavno kalkuliše kolika je provizija na plaćanje sa karticom i izračunao je da mu nije isplativo, ali ne sme tako da se ponaša.
Nikolina 22:21 13.03.2024
Radim u ugostiteljstvu, u restoranu. Zanima me ako dođe finansijska inspekcija da li smem da imam višak novca u novčaniku ili moram imati tačan iznos (koliki mi je i Pazar)? Za višak novca mislim na bakšiš. Ako smem da imam višak koliko smem da imam?
08:27 14.03.2024 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Nije dozvoljen višak u novčaniku, jer bakšiš ne postoji kao kategorija u poreskom zakonodavstvu. Inspekcija će taj višak tretirati kao uslugu ugostiteljstva koja je pružena ali nije kucana kroz kasu.
Simicev 12:58 11.03.2024
Kako opravdati “baksis” dobijen placanjem karticom. Ako je slucaj prva naplata i fizicki nema mogucnost da se odvoji novac (jer su slipovi i novcanice isto) . Primer : prva naplata u kaficu racun je 800 gost ostavi 1000 i sta sa 200 viska ?
16:09 11.03.2024 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Bakšiš nije definisan našim zakonodavstvom, tako da taj prihod od bakšiša predstavlja prihod fizičkih lica i na njega treba obračunati porez na druge prihode.
Rajka 18:32 03.03.2024
Da li moze finansijska inspekcija da kontelise sieovine 5 godina inazad posto poslodavac utima velike pare na crno a nenadoknadjuje sirovine
10:08 15.05.2024 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Može da kontroliše, a manjak se vidi u finansijskom knjigovodstvu.
Jadranka 10:31 24.12.2023
Kada uvozis kucne stvari preko granice, stvari su u vrednosti 1000 eura. Carinu smo platili 1450 eura i to na privatan racun i nisu nam dali nikakav racun na placenu sumu novca. Da li je to u radu?
11:07 24.12.2023 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Kome ste platili na privatan račun? Fizičkom licu? Carina se plaća na račun carine, koji počinje sa 840 i nema logike platiti fizičkom licu. Ukoliko je u pitanju posredovanje pri carinjenju, ta usluga sigurno ne vredi toliko.
Nenad 09:29 30.10.2023
Poštovani, interesuje me da li bravarska radionica mora da izda fiskalni račun za primljen avanas? Šifra delatnosti im je 2511, a opis delatnosti:Proizvodnja metalnih konstrukcija
18:45 30.10.2023 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Svako ko koristi fiskalnu kasu je u obavezi da izda fiskalni račun za avans, a kada se promet izvrši, u obavezi je da izda konačni fiskalni račun koji se povezuje sa prethodno izdatim fiskalnim računom za avans. Ovo pravilo važi za sve, bez obzira na to koja su šifra delatnosti.
Vaso 22:35 05.08.2023
Da li poreska ili finansiska inspekcija smije da dira kasu ili finansiski aparat?
13:48 23.08.2023 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Naravno da sme. I može da traži propratnu dokumentaciju za ulaz robe, može da kontroliše da li su radnici prijavljeni, može da kontroliše sve što je vezano za poslovanje.
Ljiljana 21:45 17.07.2023
Kome prijaviti ne savesno poslovanje Bazena u Novoj Pazovi . Povod prijave je jako velik broj kupaca ne izdavanje racuna za ulazak na bazen . .
14:11 23.08.2023 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Potražite na sajtu Poreske uprave, trebalo bi da imaju opciju prijavljivanja firme koja ne izdaje fiskalni račun.
Sana 09:53 05.07.2023
Postovani koliko godina u nazad moze da kontrolise finansijska inspekcija?
11:52 05.07.2023 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Pet godina unazad, ne računajući tekuću godinu.
Taca 22:26 27.06.2023
Da li poredka uprava izlazi na teren u koliko se prijavi da odredjena radnja/butik/slot klub itd prima eure?
11:36 28.06.2023 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Mislim da to nije oblast koju kontroliše poreska kontrola, to bi pre bila nadležnost Narodne banke.
samo da pitam 12:05 25.04.2023
Da li poreski inspektori imaju pravo da "glume" kupce koji se uvek žure i traže usluge preko reda, ignorišući klijente koji se već služe. Kad im se učini ustupak, naplati roba i da fiskalni račun tek onda se predstavljaju i traže da izvrše kontrolu. Oblače doktorske mantile, glume zaljubljene parove... Nemam ništa protiv kontrole, ljudi rade svoj posao . Valjda je po zakonu da kad uđu u objekat, legitimišu se, pokažu nalog pa tek onda izvrše kontrolu.
13:49 25.04.2023 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Nigde u Zakonu o poreskom postupku nije navedeno kako inspektor sme ili ne sme da se ponaša. Kad je poreska kontrola u pitanju Zakon kaže sledeće: "Otpočinjanje poreske kontrole Član 124 Nalog za poresku kontrolu, odnosno poziv za poresku kontrolu iz člana 123. stav 3. ovog zakona, Poreska uprava dostavlja poreskom obvezniku, na način iz člana 36. ovog zakona, neposredno pre početka kontrole. U slučaju iz člana 118. stav 3. ovog zakona, kontrole evidentiranja prometa preko fiskalnih kasa, elektronskih fiskalnih uređaja, kontrole u vezi radnog angažovanja lica, kontrole otpremanja i dopremanja proizvoda u akcizna skladišta, postupak poreske kontrole vrši se bez dostavljanja naloga, odnosno poziva za poresku kontrolu poreskom obvezniku. Poreski inspektor je dužan da pokaže službenu legitimaciju poreskom obvezniku ukoliko poresku kontrolu vrši na osnovu naloga za poresku kontrolu." Znači, ne moraju da se legitimišu pre kontrole fiskalne kase, ali da glumataju okolo... to ne piše u Zakonu ni da je dozvoljeno ni da je zabranjeno.
Zvonko 04:48 20.04.2023
Uplaćeno mi je od socijalnog na račun poslodavca naknada za bolovanje.. 13og ovog meseca... I jos nisam dobio pare. Pitao išao u kancelarijju i trvrde da nema tog datuma isplata.. Sta da radim
08:02 20.04.2023 Ja Volim Knjigovodstvo kaže:
Pitajte kancelariju ponovo, možda nisu blagovremeno dobili izvod banke. Ne vidim razlog da Vam ne isplate novac koji je država uplatila.